ריחות גוף לא נעימים

ריחות גוף לא נעימים הם דבר בעייתי מאד כאשר אתם מגיעים לאירוע חברתי עמוס משתתפים וצריכים להתחיל ללחוץ ידיים לאנשים חדשים שאתם פוגשים לראשונה, ולחבק את האנשים שאתם כבר מכירים. הסיטואציה הזו יכולה להיות מלחיצה לרבים מאיתנו, ולחלק היא תהיה קשה אף יותר מפני החשש שריח הגוף שלנו ירחיק אנשים או יגרום להם לעקם את האף, ואז הם גם יבחינו בזיעה שעל כפות הידיים או באגלי הזיעה בבית השחי.

 

מאמרים בנושא: הזעת יתר ברגליים | הזעת יתר בידיים | הזעת יתר בבית השחי

מי שהתרחיש הזה נשמע לו מוכר סובל בוודאי גם הוא מתופעה לא נעימה שנקראת הזעת יתר בבית השחי או בידיים. התופעה הזו עשויה לגרום למי שסובל ממנה לא רק לאי נעימות, אלא לרתיעה מפני סיטואציות חברתיות שונות שבהן מישהו אולי ירגיש בריח הזיעה. אלא שישנם פתרונות כיום ומגוון שיטות לטיפול בהזעת יתר.

 

מהי בכלל הזעת יתר?

באופן כללי, זיעה היא לא יותר מאשר הפרשה של נוזלים מבלוטות בעור, אשר נועדה כדי לצנן את הגוף כשהוא מתמודד עם טמפרטורה גבוהה. אנשים רבים מזיעים בעיקר בקיץ כשחם בחוץ והתאיידות הזיעה עוזרת לגוף להתקרר מעט. הזיעה נגמרת גם במצבים אחרים, למשל בעקבות פעילות גופנית מאומצת, כאשר אנחנו סובלים מבחילה או מכאב, כשאנחנו עצבניים או כתופעת לוואי לתרופה כלשהי. עם זאת, הזעת יתר בידיים או בבית השחי עשויה להיות תהליך קצת פחות טבעי, ולתופעה הזו, שגורמת לאנשים רבים להרגיש לא בנוח בחברת אחרים, היא תופעה שנקראת היפרהידרוזיס.
הסובלים מהזעת יתר בבית השחי או בידיים לרוב מתאפיינים בחוסר איזון הורמונלי, משתמשים בתרופות מסוימות או סובלים ממחלות ספציפיות. ישנן גם הוכחות מחקריות לכך שכרבע מהמקרים הם תוצאה של גנטיקה משפחתית.

 

ריחות גוף לא נעימים – מידע כללי על התופעה

באופן כללי, הזעת יתר בידיים או בבית השחי היא תופעה שמתרחשת אצל כאחוז אחד מהאוכלוסייה, והיא מתבטאת בהזעה מרובה בכפות הידיים או בבית השחי, אם כי ישנם מקרים מסוימים שבהם גברים ונשים שסובלים מהבעיה מתמודדים גם עם הזעה מוגברת באזורי המפשעות, הגב או בין השדיים.

 
במרבית המקרים מדובר בכל זאת בהזעת יתר באזור מסוים, גם כשלא חם וגם כשאין כל הסבר פיזיולוגי או פסיכולוגי אחר, אך במקרים שבהם ההזעה היא כללית יותר ומורגשת במספר רב של אזורים בגוף, ייתכן שמחלת עור או עודף משקל גורמים לה, ופתרון בעיות אלה יוביל גם להעלמת התופעה הלא נעימה. אם אתם סובלים מהזעת יתר בידיים או בבית השחי, השאירו את מספר הטלפון שלכם ויועץ שלנו ישיב לכל שאלה באשר לטיפול בהזעת יתר.

 

ריחות גוף לא נעימים – דרכי טיפול בבעיה

הבשורה הטובה למי שסובל מהזעת יתר בידיים או בבית השחי, וחושש מפני ריח הגוף שנידף ממנו או נרתע מאירועים חברתיים שונים בגלל הבעיה הזו, היא שיש דרכי טיפול בהזעת יתר. אחד הטיפולים המרכזיים הוא באמצעות בוטוקס, אבל ישנן גם דרכים אחרות. כדי להימנע מריח הגוף ניתן כמובן להסתייע בדאודורנטים או בקרמים, וכדי לטפל במקור הבעיה ולצמצם את התופעה של הזעת יתר בבית השחי ובנושא ריחות גוף לא נעימים.

הטיפול באמצעות בוטוקס בהחלט יכול לסייע בכך שהוא חוסם סממנים עצביים אשר מועברים לבלוטות הזיעה ולמעשה מובילים להפרשת הנוזלים. בתהליך פשוט יחסית, שכולל הרדמה מקומית (בהתאם לאזור הטיפול), ניתן להרגיש שיפור משמעותי.
פנו אל רופא העור שלכם, בקשו להתייעץ ולבחון את החלופות ונסו להבין מה באמת יוביל לפתרון ארוך טווח שיאפשר לכם להרגיש בנוח בחברה, כדי שתפסיקו להסתגר בבית ולחשוש מהריחות או מהמראה הלא-אסתטי. אין שום סיבה להתחבא, כשאפשר לחיות חיים חברתיים מלאים ושמחים.

 

סובל/ת מבעיה זו ? אינך יודע/ת איך כדאי  לטפל ? תני למומחים שלנו לעבוד בשבילך ולענות לך על השאלות ולעזור לך בהחלטה ובבדיקת המחירים מול המרפאות השונות. עשרות אלפי אנשים כבר עברו טיפולים דרך שירות השוואת מחירים שלנו והצליחו לחסוך אלפי שקלים ובזכותנו. השאירו לנו פרטים וצוות הפורטל יחזור אליכם מיד