סוף לזיעה

סוף לזיעה לבעיה נפוצה

סוף לזיעה – הזעת יתר היא תופעה פופולרית ומאוד ידוע בעולם הרפואה בכלל ובתחום האסתטיקה בפרט. רבבות אנשים סובלים ממנה בישראל בלבד, כך שאין ספק שמדובר בשכיחות גבוהה למדי. אם במצב תקין אנשים מזיעים כתוצאה מתהליך של וויסות חום על ידי הפרשה החוצה, הרי שזיעת היתר היא מצב שבו הגוף עובד שעות נוספות לצורך וויסות החום, גם כאשר הוא נמצא בסביבה שאיננה חמה כלל, וגם כאשר הוא איננו בפעולה. אנשים שמתמודדים עם התופעה הזו של הזעת יתר צריכים להתמודד עם הרבה יותר מאשר סימפטום גופני.

 
למעשה, מדובר במבוכה רבה לחלק מהאנשים, שמוצאים עצמם מזיעים באופן מסיבי כשהם בסיטואציות שבהן זה פשוט לא נעים כמו במהלך ארוחה עסקית, אירוע משפחתי או אפילו דייט. איש מאיתנו לא רוצה לשבת לפני בן או בת זוג פוטנציאליים כשאנחנו במודעות מלאה על כתמי הזיעה בבית השחי או בכף היד או על הריח שעשוי לנדוף מאיתנו, ותופעות אלה עשויות להפריע גם בפעולות פשוטות (כתיבה, למשל) וגם במפגשים חברתיים.

 

מתי זה יכול לקרות?

ישנם סוגים שונים של הזעת יתר, הקשורים לסיבות שונות. יש אנשים שמזיעים כאשר הם נמצאים במתח, במצוקה נפשית או פשוט כשהם מתרגשים בתוך סיטואציה, ובמקרה כזה סביר שהזיעה היא גם נקודתית יותר. כלומר, אנשים שמזיעים תחת לחץ לרוב יסבלו מהזעת יתר בבית השחי בלבד, או בחזה בלבד. לעומת זאת, אנשים שסובלים מזיעת יתר כללית מתמודדים עם זיעה בכל גופם וללא כל קשר למתח, ללחץ או לבעיה פיזית כלשהי.
אנשים אלה עשויים להתמודד עם גיל המעבר, עם שינויים הורמונליים משמעותיים או עם הפרעות פיזיולוגיות אחרות כמו השמנת יתר או בעיה בפעילות בלוטת המגן.

 

סוף לזיעה – זיעה ותורשה

 

בעולם הרפואה מקובלת התפיסה לפיה הזעת יתר היא בעיה שהשורש שלה הוא תורשתי. זיעה המלווה בריח שאיננו נעים ומופיעה בתדירות רבה וסיטואציות שבהן היא אמורה שלא להתרחש כלל, מחייבת אבחון רפואי כדי לשלול הופעתן של מחלות או בעיות פיזיות אחרות. כמובן שגם השפעתה של התופעה על התפקוד ועל איכות החיים היא השפעה שמשתנה בין אנשים. כך או כך, אם אתם רוצים לדעת האם אתם צפויים לסבול מהזעת יתר בחלקים שונים בגוף בעתיד, תוכלו להסתכל על הוריכם ולבחון האם זה קורה גם אצלם, ואם כן – איפה ומתי.

 

דרכי טיפול והתמודדות

 
הבשורה הטובה והחשובה בנושא של הזעת יתר היא שיש פתרונות שונים לבעיה. למשל, ישנם תכשירים שונים המוצעים למכירה בשוק, אשר מריחתם על גבי העור תקל באופן משמעותי את בעיית הזיעה. דרך טיפול אחרת היא דווקא כירורגית, על ידי ניתוח סימפטקטומיה, שמתבצע תחת הרדמה מלאה. לחצו על הקישור למעבר למאמר המורחב: ניתוח הזעת יתר.

 
במהלך הניתוח ועל ידי מכשיר אנדוסקופי, מוחדרים אל האזורים הבעייתיים מצלמה וכלים כירורגיים כדי שניתן יהיה לנתק את אותם עצבים סוררים שמביאים לתופעת ההזעה. הניתוח הזה נחשב לפשוט אם כי יש לקחת בחשבון את הסיכוי שבמקום ההזעה הקיימת תופיע הזעה במקומות אחרים בגוף. וישנן טכניקות נוספות שהתבררו כיעילות כמו בוטוקס, זרם חשמלי ואפילו הסרה של בלוטות הזיעה. כך שפתרונות לתופעה הלא נעימה הזו יש בשפע, מה שאומר שאין שום סיבה שתמשיכו להתבייש מפני מצבים חברתיים או להסתגר בבית כדי שלא יראו (או יריחו) אתכם. הזעת יתר בבית השחי, בחזה או בגב היא תופעה שאיננה נדירה ולמרבה המזל יש גם דרכים שונות להתמודד איתה כדי שתוכלו לחזור לשגרת חיים תקינה ומהנה, לאירועים החברתיים ולכל פעילות שממנה נמנעתם עד היום.

סובל/ת מבעיה זו ? אינך יודע/ת איך כדאי  לטפל ? תני למומחים שלנו לעבוד בשבילך ולענות לך על השאלות ולעזור לך בהחלטה ובבדיקת המחירים מול המרפאות השונות. עשרות אלפי אנשים כבר עברו טיפולים דרך שירות השוואת מחירים שלנו והצליחו לחסוך אלפי שקלים ובזכותנו. השאירו לנו פרטים וצוות הפורטל יחזור אליכם מיד