ניתוח הזעת יתר

האם יש מה לעשות עם תופעת הזעת יתר ? בשנים האחרונות התפתח ניתוח הזעת יתר המאפשר פתרונות לאנשים אשר סובלים מהתופעה. ניתוח הזעת יתר נחשב בטוח יחסית ומאפשר לסובלים מהתופעה של הזעת יתר איכות חיים וביטחון.

 

ניתוח הזעת יתר – מוקדי זיעה שכיחים

בעולם קיימים מיליוני אנשים אשר סובלים מהזעת יתר. אנשים אלו נאלצים להתמודד עם מצבים לא נעימים של הזעה מוגברת באזור כפות הרגליים והידיים, הזעת יתר בבית השחי ובאזורים שונים בפנים ובגוף. בדרך כלל מדובר בהזעה ממוקדת במסגרתה בלוטות הזיעה אינן עובדות כמו שצריך והגוף איננו מווסת מבחינת זיעה וכך, לעתים של התרגשות, לחץ או מצב נפשי בלתי רגיל אחר, נגרמת הזעה מרובה בנקודות הספציפיות הללו.

חשוב להדגיש כי גופנו מזיע על מנת לקרר את עצמו במקרים של חום קיצוני או פעילות גופנית. הזעה נוצרת גם כהתמודדות עם מצבים נפשיים כפחד, לחץ או התרגשות. כאשר מדובר בהזעת יתר, מדובר בתופעה בה ההזעה אינה פרופורציונלית לטמפרטורה בחוץ או לפעילות הגופנית, והופכת למוגברת במיוחד גם במצבים נפשיים מסוימים. בנוסף, כאמור, הזעת יתר מתמקדת בדרך כלל במקומות ספציפיים בגוף כמו כפות הידיים והרגליים, בית  השחי, לחיים, ולעתים גם באזור הישבן.

 

ניתוח הזעת יתר – שיטות לטיפול

דרכי הטיפול בעיקריות בתופעת הזעת יתר כוללות הזרקות בוטוקס לאזורים הבעייתיים, וכן ניתוח הזעת יתר.

טיפול בוטוקס להזעת יתר, כולל הזרקת בוטוקס למקומות הבעייתיים וחוסם את מעבר הגירוי העצבי מהעצב לבולטת הזיעה. מצב זה מנוע את פעולת מנגנון ההזעה ובכך ההזעה נפסקת. הטיפול בבוטוקס מהיר, אינו כואב ואני דורש זמן החלמה, אולם מאחר והבוטוקס הינו חלבון הנספג בגוף, יש לחזור על ההזרקות מדי כמה חודשים עד שנה.

דרך טיפולית נוספת הינה ניתוח הזעת יתר.
ניתוח הזעת יתר נקרא ניתוח סימפטקטומיה אנדוסקופית. מהלך ניתוח הזעת יתר מנתק הרופא את העצבים הסימפתטיים באזור בו סובל המטופל מהזעת יתר. כך מנטרל הניתוח את מנגנון ההגנה המוגבר של בלוטות הזיעה באזור זה. הבעיה המרכזית בניתוח הזעת יתר מסוג זה הוא הופעת תופעה הנקראת "הזעה מפצה" – הופעת הזעת יתר במקומות אחרים בגוף. ניתוחים אלו נעשים על ידי כירורגיים מומחים בכירורגיית כלי דם.

כאשר קיימת תופעת הזעת יתר בבית השחי בלבד, ישנן טכניקות ניתוחיות שונות הנעשות על ידי כירורגים פלסטיים. טכניקות אלו, מפחיתות ופוגעות בבלוטות ההזעה בבית השחי בצורה משמעותית, ועל יד כך ההזעה פוחתת, ותופעת 'הזעה תגובתית' או 'הזעה מפצה' באזורי גוף אחרים אינה מתקיימת. מדובר בפתרון ניתוחי יעיל ביותר עם מינימום של סיבוכים.
ניתוח הזעת יתר
ניתוח הזעת יתר מהווה פתרון יעיל ופשוט עבור אנשים רבים הסובלים מתופעת הזעת יתר. על אף שמדובר בפרוצדורה ניתוחית, על תופעות הלוואי והסיכונים שבה, מדובר בניתוח קל ופשוט יחסית אשר אינו דורש הכנות מיוחדות או זמן החלמה ממושך. לכן אנשים רבים בוחרים לעבור ניתוח הזעת יתר על מנת לטפל בתופעה ולאפשר לעצמם חיים נוחים.

 

שירות השוואת מחירים באתר "הזעת-יתר" מספק שירות לגולשים מעוניינים לבחון אפשרות לבדיקה וטיפול באזורים:

בצפון : קרית אתא, קרית חיים, קרית מוצקין, ביאליק, בעכו, בנהריה, קרית שמונה, טבריה, נצרת עילית, בחיפה ועמק יזרעאל והסביבה, זכרון יעקב, מושבי חוף הכרמל וחדרה.

בשרון : בקיסריה, הרצליה, נתניה, כפר סבא, ברעננה, הוד השרון וברמת השרון.

במרכז : בתל אביב, רמת גן, בת ים וחולון, בראשון לציון, נס ציונה, ברחובות, בראש העין, בפתח תקווה ובבני ברק.

בדרום : בבאר שבע, באשקלון, בשדרות, באשדוד ובאילת.

באזור ירושלים : בבית שמש ומודיעין .

 

סובל/ת מבעיה זו ? אינך יודע/ת איך כדאי  לטפל ? תני למומחים שלנו לעבוד בשבילך ולענות לך על השאלות ולעזור לך בהחלטה ובבדיקת המחירים מול המרפאות השונות. עשרות אלפי אנשים כבר עברו טיפולים דרך שירות השוואת מחירים שלנו והצליחו לחסוך אלפי שקלים ובזכותנו. השאירו לנו פרטים וצוות הפורטל יחזור אליכם מיד