מה כדאי לדעת על הזעת יתר

אז מה כדאי לדעת על הזעת יתר ? יש רגעים בחיים שבהם אנחנו מרגישים בעיקר מאוד נבוכים ומסתכלים על הקרקע בתקווה שתפתח את פיה ותבלע אותנו. עם חלק ממצבים אלה אפשר להתמודד בקלות רבה, אבל יש כמה דברים קטנים שקשה לנו לעבור עליהם לסדר היום, בעיקר כשמדובר בתופעה חוזרת. אחת התופעות הללו היא הזעת יתר, שהסובלים ממנה נאלצים לחיות עם הידיעה שגם בסיטואציה שאיננה הגיונית, כפות הידיים מזיעות בלי סוף.

 

תארו לעצמכם דייט שבו קשה להחזיק את כוס היין מתוך מבוכה על הזיעה בידיים או פגישה עסקית שבה לא נעים ללחוץ ללקוח את היד, או אירוע משפחתי שבו לא נעים לרקוד, כי כתמי הזיעה בבית השחי לא נעלמים והריח הנודף הוא פשוט לא נעים, בשל הזעת יתר בבית השחי. למרבה המזל, תופעה זו זוכה לתשומת לב ולהכרה בתחום האסתטיקה, בעיקר משום שהיא תופעה נפוצה למדי, כך שאם אתם סובלים ממנה תשמחו לדעת שיש היום טיפול בהזעת יתר.

 

הזעה נורמלית – והזעת יתר

במצב תקין, זיעה היא תוצאה של ויסות החום בגוף על ידי הפרשתו החוצה, בין אם בשל תנאי חום או בשל פעילות פיזית כלשהי. במצב של זיעת יתר, הגוף עובד שעות נוספות כדי לווסת את החום, גם כשהוא נמצא בחלל שאינו חם וגם כשהוא לא מתמודד עם כל פעולה פיזית. הזעת יתר עשויה לנובע ממספר סיבות. לדוגמה, במקרים רבים אנשים הסובלים מהתופעה מתמודדים אתה כשהם במתח או במצוקה כל שהיא, או פשוט מתוך התרגשות.

 

במצבים אלה הזעת היתר היא גם נקודתית, כך שבמצבי המתח הם יסבלו מהזעת יתר בבית השחי אבל לא בשום חלק אחר בגופם (לצורך הדוגמה). עם זאת, ייתכנו מצבים שבהם הזעת היתר היא כללית ואיננה קשורה למתח או ללחץ, אלא לשינוי הורמונלי או לבעיה פיזית אחרת (השמנת יתר היא רק דוגמה אחת מרבות), ומעבר לכך גם גורם התורשה עשוי בהחלט לשחק כאן תפקיד משמעותי.

 

 

טיפול בהזעת יתר על ידי ניתוח או בוטוקס

גברים ונשים אשר סובלים מתופעת הזעת היתר ומרגישים שהיא פשוט פוגעת באיכות חייהם וביכולת שלהם לפתח קשרים חברתיים באופן תקין, ישמחו מאוד לשמוע שיש פתרונות לבעיה, ושיש שיטות טיפול בהזעת יתר. קרמים ותכשירים שונים, למשל. אלא שמי שמחפש פתרון מקיף ויציב יותר לרוב מוצא אותו בניתוח סימפטקטומיה. בניתוח הזה, שמתקיים תחת הרדמה מלאה, יפעל הרופא לניתוק עצבים שאחראיים לתופעת הזעת היתר. שיטות אחרות לטיפול בהזעת יתר כוללות גם הסרה של בלוטות זיעה או הזרקות בוטוקס.

למאמרים המורחבים בנושא לחצו על הקישורים: ניתוח הזעת יתר | טיפול בהזעת יתר בבוטוקס

 

מה כדאי לדעת על הזעת יתר

מפסיקים להיות נבוכים

 
כפי שניתן להבין, הזעת יתר היא תופעה שכיחה שיש לה גם טיפולים מתאימים שמטרתם להקל על הסובלים ממנה. ניתוח, בוטוקס, זרמים חשמליים או תכשירים קוסמטיים שונים – כל אלה נועדו לשפר את איכות החיים של כל מי שמתמודד עם הבעיה של הזעת יתר. התייעצו עם רופא כדי לבחון את האפשרויות השונות המוצעות ואת אלה המתאימות ביותר עבורכם, כדי שתוכלו להפסיק להסתתר ולדאוג שמא יראו את אגלי הזיעה בבית השחי או בידיים, או שמא יריחו את הזיעה הנידפת מכם. הזעת יתר בבית השחי, בחזה, בידיים או בכל מקום אחר, היא תופעה שיש לה פתרון ומגיע לכם למצוא אותו כדי לשדרג את איכות החיים שלכם וליהנות מכל רגע, בדיוק כמו כולם.

 

סובל/ת מבעיה זו ? אינך יודע/ת איך כדאי  לטפל ? תני למומחים שלנו לעבוד בשבילך ולענות לך על השאלות ולעזור לך בהחלטה ובבדיקת המחירים מול המרפאות השונות. עשרות אלפי אנשים כבר עברו טיפולים דרך שירות השוואת מחירים שלנו והצליחו לחסוך אלפי שקלים ובזכותנו. השאירו לנו פרטים וצוות הפורטל יחזור אליכם מיד.