הזעת יתר כללית

אנשים אשר סובלים מתופעת הזעת יתר כללית, יכולים להעיד כי מדובר בבעיה לא פשוטה, מלווה באי נוחות. בעבור אותם אנשים, אין דבר מביך יותר מאשר כתם זעה גדול בבית השחי, חולצה שנדבקת לגב או יד מטפטפת.

בניגוד למה שרבים חושבים או מעידים על עצמם, כולנו מזיעים, זוהי דרכו של הגוף לקרר את עצמו ולשמור על טמפרטורת גוף נכונה. הזעה יכולה להתרחש כשחם לנו או אחרי פעילות גופנית מאומצת, יש מי שמזיעים בצורה מוגברת, מה שאומר שהם סובלים מהזעת יתר כללית.

 

אז מה חשוב לדעת על הזעת יתר כללית

הזעת יתר יכולה להתבטא בשתי דרכים, יש הזעת יתר כללית, תחושת הזעה בכל הגוף, מבלי לאפיין מוקד ספציפי אחד. הזעת יתר כללית תהיה בדרך כלל במקרים של בעיות הורמונליות, מחלות עור או אצל אנשים הסובלים מעודף משקל קיצוני.

הסוג השני של הזעת יתר, הנה הזעת יתר ממוקדת. הזעה זו מופיעה בחלק גוף אחד או שניים, כאשר האיברים המועדים והנפוצים ביותר להזעת יתר, הינם בית שחי, מפשעה, ידיים, רגליים, צוואר, פנים, ישבן, גב או בין השדיים.
הזעת יתר כללית
באופן כללי, כל איבר בגוף יכול לסבול מהזעת יתר, אך אזורים פחות חשופים בהם יש יותר סיכוי שתיווצר לחות, יהיו מוקדים מועדים יותר. הזעת יתר ממוקדת נפוצה יותר בקרב האוכלוסייה ויש מספר לא מבוטל של אנשים המתמודדים אתה.

 

מהן הגורמים להזעת יתר כללית?

הזעת יתר כללית, כולה לנבוע ממספר גורמים כמו שינויים הורמונליים, אורך חיים, בעיות בריאותיות או נטייה גנטית. דווקא מדדים כמו גיל או מין אינם תמיד רלוונטיים כשמדובר על הזעת יתר, שהרי ניתן לראות גם גברים וגם נשים מגילאים צעירים ועד הגיל השלישי שסובלים מהזעת יתר כללית.

כמו כן, ישנם אנשים אשר סובלים מהזעת יתר כללית, אולם התופעה מתפרצת במצבים וסיטואציות מסוימות, כמו למשל במצבי מבוכה או לחץ. לפני שאתם בוחרים את סוג הטיפול בהזעת יתר, חשוב מאוד לאפיין את הגורמים לתופעה, להבין ממה היא נובעת והאם מדובר בהזעת יתר שהופיעה פתאום או בנטייה המלווה אתכם לאורך כל חייכם.

 

הזעת יתר כללית איך אפשר לטפל?

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של שיטות לטיפול בהזעת יתר כללית,  בין השיטות המקובלות יש משחות המיועדות לטיפול מקומי, בדרך כלל לא למיגור התופעה אלא להפחתת הסימפטומים ומניעת הזעת יתר, טיפול באמצעות זרם חשמלי, הזרקת בוטוקס / בוטוקס להזעת יתר, אשר מיועד גם לטיפול בהזעת יתר כללית, אך למרות שהוא אפקטיבי הוא דורש לחזור על הטיפול מספר פעמים  או ניתוח סימפקטופי, ניתוח המיועד למניעת הזעת יתר ואפקטיבי במיוחד במקרה של הזעה בכפות הידיים או בקצוות הגוף.

אין ספק שהזעת יתר כללית יכולה להיות תופעה לא נעימה, אשר משפיעה עלינו לא רק מבחינה גופנית אלא גם מבחינת ביטחון עצמי וקשרים חברתיים. אם אתם סובלים מהזעת יתר, חשוב שתבינו שאין צורך לסבול וניתן למגר ולטפל בתופעה.

סובל/ת מבעיה זו ? אינך יודע/ת איך כדאי  לטפל ? תני למומחים שלנו לעבוד בשבילך ולענות לך על השאלות ולעזור לך בהחלטה ובבדיקת המחירים מול המרפאות השונות. עשרות אלפי אנשים כבר עברו טיפולים דרך שירות השוואת מחירים שלנו והצליחו לחסוך אלפי שקלים ובזכותנו. השאירו לנו פרטים וצוות הפורטל יחזור אליכם מיד.