הזעת יתר ברגליים

כשמדברים על הזעת יתר, ניתן לחלק את התופעה להזעת יתר נקודתית, במוקדים מסוימים בגוף, אחת כזו היא הזעת יתר ברגליים המכונה גם  PLANTAR.

 

 הזעת יתר ברגליים – מודעות

הזעת יתר ברגליים, מתייחסת בעיקר לתופעת הזעת יתר בכפות הרגליים, בין האצבעות או בכל כף הרגל. היות ומדובר במקום שנמצא סגור רוב שעות היום, הזעה בכפות הרגליים יכולה להיות לא נעימה ולגרום לבעיות עור כמו פטרת או דלקות עור למיניהן. אם אתם סובלים מהזעת יתר ברגליים, חשוב מאוד שלא להזניח ולפעול כמה שיותר מהר, על מנת למצוא פתרון לתופעה.

לאחרונה שמתי לב שכאשר אני חולץ נעליים, גם לאחר נעילת נעל פרק זמן קצר יחסית,  יש ריח מאוד רע מכף הרגל ואף מהגרב עצמה וכף הרגל לחה מאוד. האם אני סובל מהזעת יתר בכפות הרגליים ומה ניתן לעשות?
ריח רע מכפות הרגליים בהחלט יכול לנבוע מבעיה של הזעת יתר ברגליים ולכן מומלץ לשנות את הרגלי ההליכה בד בבד עם קבלת ייעוץ לגבי טיפול מתאים להזעת יתר בכפות הרגליים. בין הטיפולים השונים ניתן למצוא טיפול בבוטוקס להזעת יתר ברגליים או טיפולים אחרים.

על מנת להקל על תופעה של הזעת יתר ברגליים, מומלץ לאוורר את הרגל לעיתים קרובות, להעדיף סנדלים או נעליים פתוחות על פני נעלי התעמלות ולרחוץ את כף הרגל במים פושרים פעמיים ביום. כמו כן, ניתן למרוח קרם אלוורה על כף הרגל למיגור הריח ורענון המקום.

כמובן שאין מעשים אילו פותרים לגמרי את התופעה של הזעת יתר ברגליים ואם רוצים להעלים את בעיית הזעת יתר ברגליים לתמיד, צריך להתייעץ ולמצוא פתרון ארוך טווח ופתרון כזה הוא רק קוסמטי רפואי.

איזה טיפולאני סובלת מהזעת יתר ברגליים ומתלבטת מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בתופעה, הבנתי שיש מכשיר הדריוניק ,המיועד לטפל בהזעה מוגברת בכפות הרגליים והידיים, ניתוח רפואי או טיפול באמצעות בוטוקס, איך אדע מה מתאים לי?
אכן כיום ניתן למצוא מספר פתרונות על מנת לטפל בהזעת יתר בכפות הרגליים ולכן לפני שמחליטים על פתרון, מומלץ לערוך סקר שוק, לאסוף כמה שיותר אינפורמציה ולהגיע לפגישות ייעוץ. יש מי שמתאים לו לעבור ניתוח לטיפול בהזעת יתר ברגליים, יש מי שמעדיפים בוטוקס או שיטות אחרות, לכל שיטה יתרונות וחסרונות וחשוב ללמוד אותן.

האם הזעה בכפות הרגליים, תמיד מופיעה רק ברגליים או שאפשר לסבול מהזעת יתר גם במוקדים אחרים בגוף במקביל?
כשמדובר על הזעה בכפות הרגליים ועל הזעת יתר בכלל, ברוב המקרים אין איזושהי נוסחה מדויקת. אותו אדם יכול לסבול מהזעת יתר בכפות הרגליים, לצד הזעת יתר בכפות הידיים או במוקדים אחרים בגוף ויש מי שהזעת יתר מתבטאת אצלו רק במוקד אחר, כמו כפות הרגליים. אם אתם סובלים מהזעת יתר גם במקומות אחרים, מומלץ לבדוק טיפול גורף ולא טיפול נקודתי, שיכול לפתור הזעת יתר ברגליים, אך לא לטפל בהזעת יתר בידיים או במקום אחר.

 

כמה עולה טיפול בהזעת יתר ברגליים?

 

מחיר טיפול בהזעת יתר עשוי לעלות לא מעט כסף ובהליך זה ישנם כמה טיפולים שכיחים ומבוקשים למשל:
טיפול בהזעת יתר בידיים, ברגליים, בבית השחי, במצח, בכל הגוף והמחיר למעשה עבור כול אותם האזורים די זהה.

 

מחירים :

טיפול בהזעת יתר על ידי ניתוח עולה בין 7.000 שקלים לבין 8.000 שקלים לאזור.
יש לקחת בחשבון שישנם לא מעט מטופלים שלאחר טיפול באזור מסוים הבעיה נגררת למקום אחר למעשה יש מונח רפואי לבעיה זו שנקראת "הזעה מפצה".  לאחד הבעיה חוזרת לאחר שנה ולאחר לאחר כמה שנים, לאחד ברגליים ולשני בידיים – אין שליטה וישנה חוסר וודאות גם בצד הרופאים.

טיפול נוסף להזעת יתר הוא טיפול בבוטוקס אשר מזריקים לאזור המיועד, נניח לבית השחי.
ההזרקה לבית השחי לוקחת די הרבה חומר הזרקה והמחיר לא מבוטל.
מחיר טיפול בהזרקת בוטוקס הוא כ-6.000 שקלים לשני צידי הבית שחי, הרגליים והידיים.
עבור המצח המחיר נמוך יותר כ-5.000 שקלים.
בשיטה זו ישנה מגמה של הרבה פחות סובלים מתופעת ה"הזעה מפצה" אך חסרונה הגדול של השיטה שהאפקטיביות של החומר הוא כשנה עד שנה וחצי בלבד.