הזעת יתר בפנים

הזעת יתר בפנים מתרחשת אצל אנשים הסובלים מהזעת יתר. הזעת יתר בפנים דורשת טיפול עדין יותר מאחר ומדובר באזור רגיש ובולט, וכמובן כזה החשוף כל הזמן.

הזעת יתר היא תופעה בה הסובלים ממנה מזיעים באופן מוגזם, ולא כתוצאה מפעילות גופנית או טמפרטורה חיצונית גבוהה, אלא מתפקוד לקוי של בלוטות הזעה. הזעת יתר יכולה להתבטא כהזעה מוגזמת בכל הגוף, אבל בדרך כלל מדובר בהזעה ממוקדת בה אנשים סובלים מהזעת יתר באזורים ממוקדים בגוף, בעיקר בבית השחי, בכפות הידיים והרגליים ולעתים גם בפנים.

הזעת יתר בפנים נחשבת לבעיה מעט מורכבת יותר. זאת מאחר והפנים הם איבר רגיש ועדין וכל טיפול פולשני או לא מתאים עשוי להשפיע לרעה. בנוסף מדובר באזור חשוף, וכמובן, אף אחד לא רוצה לעשות משהו אשר יפגע לרעה במראה פניו.

טיפול הזעת יתר בפנים – שיטות וטיפולים

לכן, הטיפולים בתופעת הזעת יתר בפנים הנם מורכבים יותר. טיפולים בתופעה של הזעת יתר בפנים כוללים ניתוח להמסת בלוטות הזיעה ושאיבתן, הזרקת בוטוקס לבלוטות הזיעה ובכך לנטרל אותן, או שימוש בתכשירים, קרמים ומשחות שונות.

יעילות השימוש בתכשירים שונים מוטל בספק. ישנם תכשירים המסייעים ואפקטיביים יותר בטיפול בתופעה וישנם כאלה שפחות. לפני שרוכשים תכשיר מסוים מומלץ להתייעץ עם רופא עור על מנת להימנע לרכישת תכשיר אשר עשוי להזיק לעור הפנים ליצור פיגמנטציה, פצעים וכד'.

 

 

שאיבת בלוטות הזיעה

ניתוח להמסת ושאיבת בלוטות הזיעה דווקא הוכח כיעיל ומוצלח. יחד עם זאת, מדובר בחתך שיש לבצע בעור. כאשר מדובר במקומות מוסתרים כמו בית השחי או כפות הרגליים, אם נותרת צלקת קטנה, זה לא נורא ובוודאי עדיף על הזעת יתר בלתי פוסקת. אולם כאשר מדובר באזור הפנים, צלקות הן דבר לא אסתטי ולא נוח למטופל, ולכן מטופלים רבים חוששים מהליך זה.

 

בוטוקס להזעת יתר בפנים

הזרקת בוטוקס לנטרול בלוטות הזיעה הוא הטיפול הנפוץ ביותר בטיפול בתופעת הזעת יתר בפנים. מדובר בהזרקת בוטוקס במינון מועט בעזרת מחט זעירה אל המקומות בהן מתבטאת הזעת יתר בפנים. הבוטוקס מנטרל את בלוטות הזיעה והפנים חדלות מלהזיע. מכיוון שהבוטוקס נספג בגוף ואז בלוטות הזיעה שבות לתפקד, יש לשוב על הפעולה לאחר מס' חודשים.

טיפול בהזעת יתר בפנים דורש תשומת לב רבה יותר. על מנת לא לפגוע בעור הפנים חשוב להתייעץ עם רופאים בכירים, פלסטיקאים ורופאי עור, על מנת לבחור את הדרך הטובה ביותר לטיפול בתופעה של הזעת יתר בפנים, ולהעניק למטופל חיים נוחים ואיכותיים יותר.

 

סובל/ת מבעיה זו ? אינך יודע/ת איך כדאי  לטפל ? תני למומחים שלנו לעבוד בשבילך ולענות לך על השאלות ולעזור לך בהחלטה ובבדיקת המחירים מול המרפאות השונות. עשרות אלפי אנשים כבר עברו טיפולים דרך שירות השוואת מחירים שלנו והצליחו לחסוך אלפי שקלים ובזכותנו. השאירו לנו פרטים וצוות הפורטל יחזור אליכם מיד