הזעת יתר בידיים

הזעת יתר בידיים נפוצה יותר משחשבתם, ומסתבר שהסובלים ממנה סובלים מאוד. היא יכולה להשפיע על הלוקים בה באופנים רבים והיא בדרך כלל תולדה של תורשה וגנטיקה. אז מה גורם לתופעת הזעת יתר בידיים ומהם הפתרונות שעומדים בפני הסובלים ממנה? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

בצורה פשוטה ניתן לומר שהזעת יתר בידיים נגרמת בגלל שבחלק האוטונומי של מערכת העצבים אין לנו שליטה. מערכת זו משפיעה על חלקים רבים בגוף, לרבות רמת החרדה, קצב הלב ולחץ הדם. מדובר על תופעה שכיחה וכיום ישנם טיפולים שיכולים להקל, לסייע ואף לעצור את התופעה.

 

אילו טיפולים יש כיום לתופעת הזעת יתר בידיים ?

לא מעט מסתבר. הטיפולים הפשוטים ביותר לטיפול בתופעת הזעת יתר בידיים הם באמצעות תרופת המרשם אנהידרול פורטה, תרופות צמחיות, או משחות. טיפולים אלה נחשבים לפחות יעילים, אך מומלץ לנסות אותם טרם הטיפולים המורכבים יותר.

טיפול באמצעות זרמים חשמליים אולי נשמע מוזר, אך שיבוש תפקוד בלוטות הזיעה באמצעות זרמים חשמליים נחשב לאחד הטיפולים הבולטים בתחום הזעה בידיים. חשוב לדעת שהיעילות שלו נמוכה, וכדי להשיג תוצאות לטווח הארוך יש לבצע אותו באופן תדיר. מדובר על מכשיר אותו אתם רוכשים בעצמכם וגם הטיפול מתבצע באופן עצמאי. המכשיר יקר במיוחד ויש צורך להחליף את הסוללות פעמים רבות ולכן מעטים עושים שימוש בטיפול.

 

פתרון 1 : טיפול הזעת יתר בידיים בלייזר

 

זוהי אחת השיטות המקובלות היום לטיפול בתופעת הזעת יתר בכפות הידיים. סמרטליפו לייזר היא טכניקה להמסת שומן וגם לנושא של טיפול בהזעת יתר. באמצעות המכשיר מבצעים החדרה של סיב לייזר וממוססים את בלוטות הזיעה. היתרון של ההליך הוא שמדובר על הליך קצר שאינו מצריך אשפוז. החיסרון של הטיפול הוא הניסיון המועט שיש במכשיר בארץ והמחיר הגבוה שלו.

 

פתרון 2: ניתוח הזעת יתר

90% מאלו שיעברו ניתוח לטיפול הזעת יתר בידיים ייהנו מהצלחה. ישנם כמה סוגים של ניתוחים, והם מצריכים הרדמה ואשפוז קצר. אמנם יש סיכוי גדול להצלחת הניתוח, אך יש סיכוי לא מבוטל שבעיית הזעת היתר תפרוץ במקום אחר בגוף, או שתופיע תופעה שנקראת הזעה מפצה. רצוי לשאול את הרופא המנתח אודות כל הסיכונים וסיכויי ההצלחה של טיפול בתופעת הזעת יתר בטרם בוחרים בו.

למעבר לקריאה בהרחבה אודות ניתוח לחצו על הקישור – ניתוח הזעת יתר

פתרון 3: טיפול בוטוקס להזעת יתר

אנחנו מכירים את הבוטוקס מעולם העלמת הקמטים, אך הוא יעיל גם כאשר מדובר על הזעת יתר בידיים או הזעת יתר בכפות הידיים. הזרקת בוטוקס יכולה לסייע בהפסקת הזעה בידיים באופן זמני (עד חצי שנה), וזהו החיסרון הגדול שלו, שכן מחירו גבוה במיוחד (3,000 עד 8,000 ₪ לטיפול). היתרון הבולט של הטיפול הן התוצאות הטובות שלו וקלות הטיפול, שמצריך רק כמה זריקות. אזור הידיים הוא אזור רגיש ולכן לפעמים יש צורך בהרדמה מקומית של היד כדי לבצע את ההליך.

ישנן דרכים רבות ומגוון פתרונות על מנת לטפל בתופעת הזעת יתר בכפות הידיים ולכן לפני שמחליטים על פתרון, מומלץ לערוך סקר שוק, לאגור מידע, להתייעץ ו/או להגיע לפגישות ייעוץ וללמוד על על האפשרויות של טיפול בנושא הזעה בכפות הידיים.

ולסיכום נאמר שהאפשרויות שעומדות בפני מי שמעוניין לטפל בהזעת יתר בידיים הן רבות. לכל הליך יש יתרונות וחסרונות, ולכן חשוב לבחון לעומק את כולם טרם בחירה בהליך כל שהוא.

סובל/ת מבעיה זו ? אינך יודע/ת איך כדאי  לטפל ? תני למומחים שלנו לעבוד בשבילך ולענות לך על השאלות ולעזור לך בהחלטה ובבדיקת המחירים מול המרפאות השונות. עשרות אלפי אנשים כבר עברו טיפולים דרך שירות השוואת מחירים שלנו והצליחו לחסוך אלפי שקלים ובזכותנו. השאירו לנו פרטים וצוות הפורטל יחזור אליכם מיד